До УВАГИ!!! Інформаційні матеріали, щодо  протидii скоєнню терористичних проявiв у закладах освiти.

До уваги інформаційно-просвітницькі заходи щодо імунізації проти  кашлюку, дифтерії та правця.

Download
176.pdf
Adobe Acrobat Document 1.8 MB

Інформаційні матеріали розроблені навчально методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області

Положення щодо впровадження у виконавчих органах Запорізької

міської ради, підприємствах, установах та закладах, що належать до

комунальної власності територіальної громади міста, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Download
Положення про заохочення викривачів.pdf
Adobe Acrobat Document 8.1 MB

Ментальне здоров'я дітей під час війни: поради батькам та опікунам

Інформаційні матеріали проєкту "Брама"

До уваги батьків! Інформація  про поняття

«раннє втручання»

Посилання на сторінку Департаменту охорони здоров'я ЗОДА

(https://doz.zoda.gov.ua/news-deialnist/3883-u-zakladakh-okhoroni-zdorov-ya-

zaporizkoji-oblasti-rozshirene-okhoplennya-poslugoyu-rannogo-vtruchannya-za-

printsipom-rannogo-viyavlennya-ditej-yaki-mayut-porushennya-rozvitku-abo-v-

yakikh-isnue-rizik-viniknennya-takikh-porushen);

Просвітницькі відеоматеріали, спрямовані на інформування дітей стосовно безпеки, пов'язаної з мінами, та правил безпечної поведінки у разі виявлення мін.  

Дорожня карта дій особи на місті ракетної атаки

Інформація                                           про роботу з повідомленнями про               можливість фактів корупції або                 пов'язаних з корупцією правопорушень, інших пошкоджень Закону України «Про        запобігання корупції» у виконавчих              органах Запорізької міської ради

Як заощадити електроенергію? Способи економії

Пропонуємо Вам перевірені способи економії електроенергії:

• Якщо Ви не знаходитесь у приміщенні, потрібно обов’язково вимикати світло.

• Встановити датчики руху. Це дасть змогу не споживати енергоресурси тоді, коли вони не потрібні. Наприклад, їх рекомендовано встановлювати у під’їздах будинків, в коридорах двох- та більше кімнатних квартир, у місцях, де є рух. Тоді як у приватних будинках датчики можна встановити на подвір’ї, біля воріт чи дверей. 

• Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони є енергозберігаючими, а також виділяють ніяких шкідливих речовин;

• Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані його можна залишати, якщо Ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин, а не на цілий день/ніч.

• Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), довше часу, потрібного для їхньої повної зарядки.

• Обов’язково вимикати усі прилади. Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення. Крім економії, це дозволить попередити пристрої від пошкоджень під час перепадів електроенергії. Можна використовувати пристрої безперебійного живлення (UPS) чи автоматичні вимикачі.

• Сучасна техніка для приготування їжі, такі як мультиварки, скороварки, дозволяють одночасно виконувати декілька процесів, що дозволяють економити як газ, так і електроенергію;

• Для приготування їжі рекомендуємо придбати НВЧ- чи МХ-печі, а також користуватися індукційними плитами. Вони мають більшу швидкодію, до того ж сприяють енергозбереженню.

• Використовувати у побуті прилади із позначками «А» або «А+». Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії в порівнянні із холодильником із маркуванням «В»;

• Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати. А також стежити за дверцятами – вони мають бути щільно зачиненими.

 

• Забезпечити оптимальну відстань між побутовими пристроями, так як вони мають здатність накопичувати газ та електроенергію. Візьміть до уваги, що холодильник не повинен близько стояти біля плити, колонки, бойлера для нагрівання води, нагрівача чи батареї. А також на нього не мають попадати прямі сонячні промені.

 

Як стати енергоефективним?

Для підвищення енергоефективності громадяни повині здійснювати певні заходи.  

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями: 

• заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами;

• утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо;

• встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси;

 

• перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.

 

Зменшення втрат тепла шляхом утеплення

Проведення якісних утеплювальних робіт може допомогти Вам споживати меншу кількість тепла. 

Утеплення огороджувальних конструкцій

Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення. 

Утеплення конструкцій, які відкриваються

Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо. 

Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається

Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що Вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому Ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті. «Як його поставити?» – читайте у відповідному розділі. 

Висновок: 

Високі показники затрат енергії для збереження комфортної температури в домі свідчать, що проблеми в Україні не тільки з енергоспоживанням. Це питання як і конкретних моментів утеплення, так і самосвідомості людей (задумайтесь, як часто Ви залишаєте техніку «в режимі очікування», чи купуєте класичну лампочку замість світлодіодної?). 

 

АЛГОРИТМ ДІЙ

ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗДО ЗА СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 169 «Берегиня»

 Запорізької міської ради

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 169 «Берегиня» Запорізької міської ради

Світлана ОТТІНА

 

АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗДО ЗА СИГНАЛУ

«ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

У випадку сигналу «Повітряна тривога» усі, без винятку, працівники закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 169 «Берегиня» зобов’язані дотримуватися наступного алгоритму дій:

1.     Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення у ЗДО (найпростіший засіб об'єктового оповіщення - шкільний дзвінок).

2.     Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі групи подають дітям сигнал про евакуацію; швидко рахують дітей відповідно до списку; помічники вихователів негайно зачиняють усі вікна, вхідні двері усіх приміщень, перекривають воду, вимикають світло.

3.  Швидко одягають дітей та організовують їх переміщення в укриття.

4.    Взяти із собою: список дітей групи; «рюкзачок безпеки групи» і

«рюкзачок безпеки дитини»; засоби захисту (ватно-марлеві пов'язки тощо); ємності із чистою водою (яку замінюють щодня); маркер. Чергові/відповідальні особи по ЗДО допомагають дітям пройти в укриття.

5.  Взяти із собою аптечку із препаратами для надання першої медичної допомоги. Для швидкого надання медичної допомоги має бути обов'язково залучений медичний працівник.

6.  Працівники та діти групи йдуть в укриття за визначеним маршрутом (мапою евакуації).

7.  Першими в укриття заходять кілька дорослих, які вмикають світло та оперативно перевіряють відсутність сторонніх предметів в укритті, після чого починають приймати дітей.

8.  В укритті вихователі ще раз перевіряють кількість дітей за списком.


9.     Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну, вихователі разом з помічниками мають розбудити, підійняти, швидко одягнути дітей і пройти разом з черговими по ЗДО в укриття.

10.     Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі організовано ведуть дітей із майданчика в укриття, а помічники вихователів беруть списки дітей групи, «рюкзачки безпеки» та, разом із черговими по ЗДО, негайно йдуть до вихователів групи і допомагають їм відвести дітей в укриття.

11.  В укритті кожна вікова група швидко та спокійно займає своє місце.

12.  Вихователі заздалегідь продумують план роботи з дітьми в укритті та готують дитячі книжечки, іграшки, олівці, фломастери, розмальовки, настільні ігри тощо (це можна занести в укриття завчасно) і разом з практичним психологом проводять освітню роботу з дітьми з наданням їм психолого-педагогічної підтримки у НС.

13.   Усі працівники ЗДО перебувають в укритті, поки не буде сигналу

«Відбій повітряної тривоги». Після оголошеного відповідальною особою цього сигналу дорослі допомагають відвести дітей до приміщення групи (чи на майданчик).

УВАГА! Працівники ЗДО не повинні залишати жодної дитини без нагляду; вихователі несуть персональну відповідальність за життя і безпеку дітей.


Алгоритм дій під час повітряної тривоги в закладі дошкільної освіти

 



ЯК ДІЯТИ ЗА СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Інструкція для працівників закладу дошкільної освіти:

1.     Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі групи повинні швидко порахувати дітей відповідно до списку, а помічники вихователів - зачинити всі вікна, вхідні двері усіх приміщень, перекрити воду, вимкнути світло.

2.    Швидко одягнути дітей.

3.     Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну, вихователі разом з помічниками мають розбудити, підійняти, одягнути дітей і пройти разом з черговими по ЗДО в укриття.

4.    Взяти із собою список дітей групи, «тривожний рюкзак», засоби захисту (ватно-марлеві пов'язки тощо), маркер та пройти в укриття. Чергові по ЗДО мають допомагати дітям пройти в укриття.

5.       Працівники та діти групи повинні вийти до укриття найкоротшим шляхом (краще через спальну кімнату).

6.     Взяти із собою аптечку із препаратами для надання першої медичної допомоги (це може зробити медпрацівник ЗДО).

7.       Обов'язково взяти засоби гігієни: серветки (сухі, вологі), рушники (краще паперові), ємності із чистою водою, яку замінюють щодня.

8.      Працівники ЗДО не повинні залишати жодної дитини без нагляду; вихователі несуть персональну відповідальність за життя і безпеку дітей. Педагог має подбати про швидке та спокійне переміщення до укриття всіх дітей, особливу увагу приділивши дітям з ООП, знайти спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП. (якщо такі діти навчаються в ЗДО)

9.      Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі мають організовано вести дітей з майданчика в укриття. Помічники вихователів повинні взяти списки дітей групи, «тривожний рюкзак» та, разом із черговими по ЗДО, негайно підійти до вихователів групи і допомогти відвести дітей в укриття.

10.   Вихователі повинні заздалегідь продумати план роботи з дітьми в укритті та підготувати дитячі книжечки, іграшки, олівці, фломастери, розмальовки тощо, які занести в укриття.

11.     В укритті вихователі повинні проводити освітню роботу з дітьми з наданням їм психолого-педагогічної підтримки у надзвичайних ситуаціях.


12.       Усі працівники ЗДО повинні перебувати в укритті, поки не буде сигналу «Відбій повітряної тривоги».

13.             Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» працівники, які перебували в укритті, мають допомогти відвести дітей до приміщення групи (чи на майданчик).

 

 

 

 

 

 

Директор                                                                        Світлана  ОТТІНА

 

 

 

 

 

 

Інструкція татам і мамам, як поводитися під час повітряних

тривог у ЗДО:

Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.

Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте педагогів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.

Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у ЗДО синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.

Поважайте правила закладу, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.

Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території закладу, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.

Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.

Як діяти в разі сигналу тривоги на шляху до ЗДО чи дому?

Разом із батьками обрати безпечний шлях до закладу та у зворотному напрямку.

Обрати укриття, яке дитина зможе використовувати в разі сигналу повітряної тривоги.

Всі мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.

У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Дитина має якомога менше часу проводити поза стінами ЗДО чи дому.

Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до ЗДО чи дому, краще зайти у визначене укриття.

Дитина має знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.

Як педагогу готувати щодня дітей?

Ознайомити їх із місцем розташування укриттів, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.

Пояснити всі дії, передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкцією закладу.


Обговорити рюкзак безпеки: які необхідні речі діти повинні взяти із собою в укриття.

Встановити або переконатися, що встановлені покажчики напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

Як батькам готувати щодня школярів:

Поговоріть з дитиною про евакуацію у ЗДО: дізнайтеся про її ставлення до цього та можливі страхи. Педагоги також проведуть бесіди, але важливо, щоб цей процес був двостороннім, а настанови, які дитина отримує від батьків та педагогів, не суперечили одна одній.

Поговоріть про особисту відповідальність під час евакуації. Поясніть, що педагоги обов’язково супроводжуватимуть групу, але дитині так само важливо дотримуватися правил та прямувати з усіма до укриття.

Необхідно пояснити дитині, що попри повітряну тривогу освітній процес триває, і не можна так просто залишати заклад освіти. Також варто нагадати дитині, що перебування поза межами укриття може загрожувати її життю та здоров’ю.

Подбайте про те, щоб дитина володіла важливою інформацією: знала ваші контакти, свою групу крові, чи має хронічні хвороби тощо.

Як координувати дії з ЗДО?

Ознайомтеся з безпековими правилами закладу до початку навчального року, уточніть нюанси, які вас хвилюють, з адміністрацією чи педагогами.

Надайте адміністрації всю необхідну інформацію: свої контакти й контакти тих, хто може забирати дитину з ЗДО, деталі про стан здоров’я дитини.

Якщо в дитини є особливі потреби, ви хвилюєтеся про її фізичний чи ментальний стан, окремо проговоріть це з адміністрацією. Уточніть про медикаменти чи інші засоби, що необхідні дитині, узгодьте окремі канали комунікації з вами за потреби.

Долучіться до загального каналу комунікації — розсилки/чату ЗДО чи групи, щоб отримувати необхідні новини.

 

 

 

 

 

 

Директор                                                                        Світлана  ОТТІНА

Звертатися у випадках домашнього насильства:

-до Нацiональної полiцiї за номером 102 та повiдомити про факт

насильства;

-на Урядовий контактнйй центр 15-47, де цiлодобово надаються

iнформаційні, психологiчнi та юридичнi консультацiї чоловiкам та жiнкам, якi постраждали вiд домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дiтей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпiлим вiд домашнього насильства жiнкам, чоловiкам, дiтям;

-до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги

0 800-21З-103;

-до нацiональної "гарячої лінії" з питань запобiгання домашнього

насильства, торгiвлею людьми та гендерної дискримiнацiї 0_800_500_335 або 116-123 (короткий номер з мобiльного).

ЧИМ МОЖНА ВІДВОЛІКАТИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УКРИТТЯХ.

Що казати дітям? Обійняти, взяти за руку. Сказати – зараз ми у безпечному місці. Якщо є можливість, пропонуйте рух, потягування, дихання – ніби дмете на квітку. Дайте відповідальне завдання– стежити за іграшкою. Це відволікає.

Під час стресу ігри можуть стати регресивними – старші можуть грати в ігри малюків. Батькам важливо пам’ятати, що аудіальний канал сприйняття під час гулу сирен під особливим навантаженням. Тож треба його «зайняти»: співати хором, слухати в навушниках аудіоказки та музику. Але можуть стати у нагоді:

 тактильні практики (пластилін, нитки, мотанки з хусточок, папір: рвати, складати колаж, попадати кулькою у ціль);

 настільні ігри (шахи — шашки, карти, доміно);

 малювання (мандали, розмальовки, ангелів тощо);

 ігри зі словами (будь які з вашого дитинства).

Також помічні мультики й ігри в телефоні, де задіяно просторове сприйняття — типу тетріса.

Алгоритм дій при сигналі "Повітряна тривога"

⚠️ СБУ ПРОСИТЬ ПОВІДОМЛЯТИ ПРО ПІДОЗРІЛІ ПРЕДМЕТИ ⚠️
Містяни, будьте пильними та звертайте увагу на подібні пристрої!
З їхньою допомогою ворог здійснює наземне позиціунування!
Якщо ви, або ваші близькі побачать щось подібне, негайно знищуйте пристрій, або повідомляйте Службі Безпеки України!
☎️  гаряча лінія обласного СБУ (061) 764-46-58

Увага батьків!

Звертаємо увагу, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. №86 

Відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

 Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

Профілактичні заходи ГРВІ в ЗДО

Увага!!!

На 22.09.2021 р. ДНЗ №169 "Берегиня" ЗМР ЗО працює в звичайному режимі, ми вакциновані на 80 % ! Дякуємо усім небайдужим працівникам, які торбуються про своє здоров'я та здоров'я оточуючих! 

Постанова ГДСЛУ №8 від 25.08.2021  "Про затвердження протиепідемічних заходів  у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку із поширенням короновірусної хвороби (COVID -19)"

Download
Постанова ГДСЛУ 8_ЄЦП (1).pdf
Adobe Acrobat Document 322.0 KB

До уваги БАТЬКІВ!!!

     ЗДО № 169 «Берегиня» до початку нового 2020-2021 навчального року в умовах адаптивного карантину – готовий!

     Заклад забезпечено необхідними засобами індивідуального захисту: масками, дезінфікуючими засобами та антисептичними засобами, паперовими рушниками та рідким милом.

     Освітній процес дошкільного закладу проводиться відповідно до рекомендацій МОЗ та МОН України .

     Облаштовані місця для дезінфекції рук, встановлено урни для збору використаних засобів індивідуального захисту.

 

Дякуємо Всім за розуміння та підтримку.

Будьте здорові! Бережіть себе і своїх рідних!!!

 

 

Контакти

69067, м. Запоріжжя, вул.Радіаторна, 49

 

т / факс 061-239-73-31

 

ел.пошта  z.dz@osvata.zp.ua

 

 

Графік особистого прийому громадян

 

 

 Посада

Прізвище, ім'я, по-батькові

Графік прийому

Телефон

Начальник ТВО

Шаповалова Наталія Миколаївна

ВТ 10: 00-12: 00

ЧТ 15: 00-17: 00

239-73-31

Головний спеціаліст

Александрова Ольга Вікторівна

ВТ 15: 00-17: 00

ЧТ 10: 00-12: 00

239-73-38

Головний спеціаліст

Богданов Юрій Віталійович

ПН 10: 00-12: 00

ЧТ 14: 00-16: 00

 239-73-32

Головний спеціаліст

Кириченко Євгенія Василівна

ВТ 10: 00-12: 00

ЧТ 15: 00-17: 00

239-73-33

 

 

 

                                                                Увага!

 

Згідно НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ №392 від 12.03.2020р. "Про забезпечення  виконання профілактичних і протиепідемічних заходів" - Тимчасово, з 12 березня до 03 квітня 2020року, призупинено освітній процес у закладах освіти.

Організовується освітній процес за дистанційною формою навчання.

До Вашої уваги рекомендуємо:

-Проводити із дітьми бесіди про пору року - весну, її особливості, спостерігати в природі весняні явища(розпускання бруньок,висоту сонця,підвищення температури,позеленіння трави).Розказати про назви весняних місяців,разом почитати чому вони так називаються. Також можна вчити рахунку у повсякденному житті. Наприклад-скільки берізок у цьому парку?-скільки нарцисів розпустилося на клумбі?-а скільки ще закритих квіток ми бачимо?

Вчіть дома вірші,побільше читайте!

Нижче буде додаватись рекомендований обсяг завдань вдома